III LIGA : ŚWIETNY SEZON VIKINGÓW!

III LIGA :  ŚWIETNY SEZON VIKINGÓW!

Nasz klub ma za sobą piękny, emocjonujący sezon. Największe osiągnięcie w historii klubu czyli wygrania trzeciej ligi to WIELKA sprawa. Przed drużyną teraz spore wyzwanie w postaci ogrania w barażu faworyta z Opola. Zespół Odry dość pewnie wygrała swoja grupę rozgrywkową. Patrząc jednak na ostatnie pięć ligowych starć (1 wygrana, trzy remisy i porażka) mamy szansę!

Odchodząc jednak od czekających nas emocji związanych z barażem przedstawiamy kilka statystyk i ciekawostek dotyczących Vinety Wolin po sezonie zasadniczym.

*Vineta zdobyła najwięcej punktów w historii III LB! Żaden zespół wygrywający ligę nie zdobył wcześniej 70 punktów.
Co ciekawe Vineta liderem została na dwie kolejki przed końcem sezonu!:)

*Jesteśmy drugim w historii (po Chojniczance) beniaminkiem, który wygrał III LB. W sezonie 2009/2010 drużyna z Chojnic zajęła pierwsze miejsce z dorobkiem 63 pkt.

* Ze wszystkich grup w III lidze to nasz zespół wraz z Odrą Opole i Olimpią Elbląg poniósł najmniej porażek-schodziliśmy z boiska pokonani tylko dwa razy!

*Podopieczni Pawła Ozgi jako jedyni w całej III lidze nie przegrali meczu wyjazdowego! Nasz wyjazdowy bilans to 9 zwycięstw i 6 remisów !

*Jedynym zespołem, który w dwumeczu ma lepszy bilans z Vikingami jest Świt Skolwin (1-3, 0-0). Pozostałe 14 ekip musiało uznać wyższość piłkarzy z Wolina.

* Nasz najlepszy snajper, zdobywca 26 bramek w 28 meczach Adam Nagórski zdecydowanie wygrał klasyfikację strzelców w swojej grupie. Patrząc na całą III ligę Adam zajął 5 lokatę. Najlepszym snajper całych rozgrywek został zdobywca 32 bramek - Paweł Piceluk z Olimpii Elbląg (w 33 meczach).Gratulację! Dodać należy, że Adam trzeci kolejny sezon zostaje królem strzelców rozgrywek w których występuję.Wcześniej dwa razy zostawał najlepszym snajperem
IV ligi!

*W naszej grupie tylko Bałtyk Gdynia (20) stracił mniej bramek niż Vineta (21). W całych rozgrywkach tylko Odra Opole (17) , Olimpia Elbląg (17) i Rekord Bielsko-Biała (20) mogą poszczycić się lepszą defensywą!

* Zawodnicy Vinety zdobyli najwięcej bramek ze wszystkich drużyn w III LB (71), drugi pod tym względem jest zespół z Przodkowa - 69 bramek, trzeci - KS Chwaszczyno 55. Nasi zawodnicy strzelili bramkę każdemu zespołowi w rozgrywkach. Najmniej, bo tylko jeden raz pokonali bramkarzy Świtu i Przodkowa. Najwięcej-8 razy po strzałach naszych piłkarzy piłkę z siatki wyjmował bramkarz Chwaszczyna.

* Piłkarze Vinety ostatni mecz ligowy przegrali 19 września 2015. W tej chwili passa meczów bez porażki wynosi
23 kolejne spotkania( + v.o. z Chemikiem) i wciąż nie została przełamana przez żadnego rywala!

* Bramkarze Mariusz Bratkowski i Oskar Rechtziegel w ostatnich 11 meczach dali się pokonać tylko raz. Nasz drużyna w tych spotkaniach ma doskonały bilans bramkowy 31-1 i aż 27/31 punktów.

* Jedynym zawodnikiem Vikingów, który zagrał we wszystkich meczach jest środkowy obrońca Dawid Jeż. "Jeżykowi" do pełnego czasu gry w bieżącym sezonie zabrakło tylko 31 minut!

* Drużynę Vinety w sezonie 2015/2016 do gry prowadziło trzech kapitanów :Dawid Jeż, Jakub Tarka, Adrian Nagórski. Każdy z nich w swojej roli spisywał się wyśmienicie.

* Odkąd do drużyny dołączył Bartosz Ława i Kajetan Pogorzelczyk zespół przegrał tylko raz (1-3 ze Świtem Skolwin).

* Kajetan Pogorzelczyk wraz z Kacprem Stukonisem z Drawy byli zdecydowanie najbardziej bramkostrzelnymi pomocnikami w lidze. Obaj zdobyli po 12 goli.

* Aż szesnaście razy nasi bramkarze zachowali czyste konto w tym sezonie. W naszej grupie to najlepszy wynik. Za naszymi plecami bramkarz Bałtyku Gdynia - 15 oraz goalkeeper z GKS Przodkowa - 14..

Trzeba przyznać, że statystyki naszej drużyny oraz indywidualne zawodników są rewelacyjne. Miejmy nadzieję, że do rubryki passa meczów bez porażki 15 czerwca dopiszemy dwa kolejne!

Pierwszy mecz barażowy już w sobotę o godzinie 15:00 w Wolinie. Zapraszamy wszystkich naszych kibiców.