III LIGA : WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO W KARTUZACH!

Pewnym i zasłużonym zwycięstwem zakończyło się spotkanie VII kolejki III Ligi Bałtyckiej. Po raz pierwszy w historii nasz zespół udał się na mecz dzień wcześniej, dzięki dobrej organizacji ze strony władz klubu zawodnicy i sztab trenerski mieli dogodne warunki przygotowań do spotkania. Hotel, wyżywienie, sprzęt, autokar - wszystko została wzorowo przygotowane. Samo spotkanie rozpoczęło się przewagi naszego zespołu jednak to gospodarze w 11' objęli prowadzenie. Ładnym uderzeniem z 23 metrów popisał się Patryk Sidor, pokonując broniącego naszej bramki Oskara Rechtziegela. Nasi zawodnicy ruszyli do zdecydowanych ataków jednak brakowało nam dokładności i spokoju pod bramką rywala. Zawodnicy z kartuz ograniczali się do sporadycznych kontrataków, jeden z nich zakończył się silnym uderzeniem jednak nasz goalkeeper pewnie wybronił. Najlepszą okazję w naszym zespole miał Adam Nagórski jednak przegrał pojedynek z bramkarzem Cartusii - Jajkowskim. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gospodarzy, którzy w ostatniej minucie pierwszej połowy meczu powinni zdobyć gola. Na nasze szczęście Kuba Tarka wybił piłkę wślizgiem blokując będącego przed pustą bramką rywala. Druga odłona spotkania to już wyraźna dominacja Wyspiarzy. W 52' minucie ładnym długim podaniem popisał się Adrian Nagórski. Do piłki doszedł Kacper Wittbrodt i dogodnej sytuacji został delikatnie sfaulowany. Sędzia wskazał na wapno i ukarał obrońcę czerwoną kartką co wywołało spore kontrowersje. Jedenastkę bardzo pewnie wykorzystał Bartosz Ława. Nasi zawodnicy po zdobyciu gola ruszyli jeszcze odważniej i w 60' udokumentowali przewagę kolejnym golem. Asystą znów popisał się starszy z braci Nagórskich a formalności dopełnił Adam. Vikingovie atakowali nadal i mieli kolejne okazję do zdobycia bramek. Najpierw Wojciech Gałecki przestrzelił głową z bliska a następnie zbyt długo zwlekając został zablokowany przez bramkarza z Kartuz. Niestety przy tej interwencji goalkeeper gospodarzy nabawił się poważnej kontuzji a schodzą z boiska poirytowany sytuacją ukarany został jeszcze czerwoną kartą. Cartusia musiał więc kończyć spotkanie w dziewięciu z zawodnikiem z pola w brame. Nasi zawodnicy pewni wygranej atakowali z polotem i mogli zdobyć kolejne bramki. Udało się to dopiero w samej końcówce po bardzo składnej akcji całego zespołu. Kolejną asystę zapisał na swoim koncie Adrian a gola zdobył rezerwowy Paweł Chamera (udany występ tego zawodnika).Zdecydowane i pewne zwycięstwo naszej drużyny stało się faktem. W zespole Vinety kilku graczy zasługuje na wyróżnienie, w defensywie dobre zawody rozegrał Adrian Skorb. Na swoim dobrym poziomie zagrali Dawid Jeż i Jakub Tarka. Środek boiska zdominowali Bartosz Ława i Michał Adamczak a Kajetan Pogorzelczyk i Kacper Wittbrodt imponowali udanymi dryblingami. Najlepszy w naszym zespole był jednak Adrian Nagórski który miał udział przy wszystkich bramkach dla Wyspiarzy. Dobre zmiany dali rezerwowi Wojciech Gałecki oraz Paweł Chamera.

Składy drużyn :

Cartusia :

Jajkowski- Nałęcz (38’ Adamkiewicz), Pietrewicz, Zbrzyzny, Sterczewski- Dawidowski (65’ Wenta), Skierkowski, Bejrowski (65’ Konchuk), Sidor, Bujnowski- Brzeski;

Rez.:

Zmysłowski, Konchuk, Adamkiewicz, Hufnagel, Wenta;

Vineta :

Rechtziegel- Łodyga, Jeż, Skorb, Tarka (85’ Chamera), Adamczak, Ława (92’ Mądry), Nagórski Adrian (90’ Kacperek), Pogorzelczyk (73’ Gałecki), Wittbrodt, Nagórski Adam;

Rez.:

Bratkowski- Kacperek, Król, Chamera, Wydmuszek, Mądry, Gałecki;