TURNIEJE HALOWE : ŚWIETNA POSTAWA MŁODZIKÓW I SENIORÓW!

Z bardzo dobrej strony pokazali się zarówno młodzicy jak i seniorzy Vinety Wolin podczas ostatnich turniejów halowych.

Młodzicy : Super postawa, pechowy półfinał.

Młodzi Vikingowie, podopieczni Dawida Jeża wzięli udział w silnie obsadzonym, prestiżowym XXI Turniej Piłki Nożnej CHEMIK CUP im. Rafała Kolackiego w Policach.
Do rywalizacji przystąpiło 10 silnych drużyn z całego województa.

Nasi piłkarze z rocznika 2003 i 2004 trafili do jednej grupy z Chemikiem Police 2003 , Chemikiem Police 2004, Falą Międzyzdroje oraz Irasem Czaplinek. Turniej zaczął się kiepsko dla zespołu ponieważ dwa pierwsze mecze przegraliśmy odpowiednio 0:4 z Irasem Czaplinek oraz 2:3 z Chemikiem Police 2003. Już spotkanie z Policami pokazało, że chłopcy z biegiem czasu zaczynają się rozkręcać i jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Kolejnymi rywalem była Fala Międzyzdroje, którą pokonujemy 1-0 oraz Chemik Police 2004, który ulega naszej ekipie 2-0. Młodzi piłkarze skończyli grupę z dorobkiem 6 pkt i z niecierpliwością czekali na ostatni mecz w grupie, od którego wyniku zależy przyszłość w turnieju. Jak się okazało rezultat był pozytywny dl nas i Vineta Wolin wyszła z grupy z 2-ego miejsca i trafiła w półfinale na Błękitnych Stargard. Mecz był pełen wrażeń i emocji, w regulaminowym czasie gry padł wynik 1-1. Regulamin mówił, że mecz rozstrzygnie dogrywka, w której co minutę będzie schodził jeden zawodnik z każdej drużyny. Niestety była to pechowa część meczu dla Wolinian, ponieważ kończąc pojedynek dwóch na dwóch plus bramkarze tracimy złotą bramkę i lądujemy w meczu o 3-miejsce. Tu po raz kolejny napotykamy IRAS Czaplinek. Chłopcy byli żądni rewanżu, lecz bardzo wyczerpani po meczu półfinałowym, niestety nie podnieśli się i ulegli drużynie z Czaplinka 0:1. Vineta Wolin kończy zawody na 4 miejscu !!!

Podsumowując, była to cenne doświadczenie dla Naszych piłkarzy, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony. Postawa zaprocentowała zaproszeniem na kolejny turniej tego rocznika - Don Bosco Cup, organizowanym przez SALOS Szczecin. .

Skład : Kamil Francuzik , Ignacy Arczyński, Adrian Kranz ( c) , Igor Arczyński, Kamil Jakubiak, Oliwier Galwiaczek, Damian Hołod, Patryk Jakubowski, Szymon Kruczek, Paweł Grzejszczak.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!! Oby młodzież poszła w ślady pierwszego zespołu!

Seniorzy :  Vineta wygrywa w Torgelow!

Z bardzo dobrej strony pokazali się seniorzy naszego klubu w kolejnym turnieju halowym. Tym razem piłkarze Vinety zwyciężyli w silnie obsadzonych zawodach w Torgelow. Królem strzelców i najlepszym zawodnikiem został zawodnik naszego klubu - Bartosz Ława.

W turnieju udział wzięło 8 drużyn. W pierwszej fazie rozgrywek zespoły zostały podzielone na dwie grupy:

GRUPA A

VFC ANKLAM
EINHEIT UECKERMUNDE
ENERGIE PRENZLAU
TSG NEUSTERLITZ

GRUPA B
VINETA WOLIN
POMMERN STRALSUND
TORGELOWER GREIF
TSV FRIEDLAND

Nasz zespół w rozgrywkach grupowych zajął drugie miejsce. Vikingowie wygrali dwa spotkania, jedno zakończyło się porażką.

- POMMERN STRALSUND 2-0
- TORGELOWER GREIF 5-3
- TSV FRIEDLAND 2-3

W półfinale rozegraliśmy zdecydowanie najlepszy mecz turnieju, deklasując zwycięzcę drugiej grupy
TSG NEUSTERLITZ 9-2.
W finale na naszych zawodników czekał zespół Einheit Ueckermunde . Spotkanie w regulaminowym zakończyło się wynikiem 2-2. Bramki zdobyli Bartosz Ława i Kamil Kacperek. Nasi piłkarze lepiej egzekwowali rzuty karne i zwyciężyli cały turniej! Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników Vinety Wolin.

Skład : Bratkowski, Skorb, Niewiada, Ława, Wydmuszek, Kacperek, Wittbrodt, Nagórski, Adamczak.

Za tydzień weźmiemy udział w ostatnim tej zimy turnieju halowym. Zapraszamy wszystkich naszych kibiców do Dobrej Nowogardzkiej w niedzielę 24.01.2016.