III LIGA : CENNE ZWYCIĘSTWO W WIELKĄ SOBOTĘ!

13 kolejnych meczów bez porażki...wspaniała passa podopiecznych Pawła Ozgi trwa! Piłkarze Vinety po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony, pokonując solidny zespół Gwardii Koszalin. Przed tym spotkaniem zespoły dzieliła spora różnica punktowa. Vineta plasująca się na drugim miejscu zdobyła 38pkt, Gwardia zajmująca ósmą lokatę miała na koncie 22pkt. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Zawodnicy z Koszalina mieli nóż na gardle (4 kolejne porażki), Vikingowie musieli wygrać aby utrzymać 5 punktowy dystans do lidera z Przodkowa. Pierwsi szansę na bramkę mieli gospodarze. 100% okazję zmarnowali do spółki Adam Nagórski (zbyt mocne podanie?) i Kacper Wittbrodt, który nie sięgnął piłki będąc sam przed pustą bramką gości. Gra od początku była wyrównana, dużo było walki, zawodnicy Gwardii groźni byli szczególnie po stałych fragmentach gry. W 27 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Norberta Dondery błąd popełnił Kajetan Pogorzelczyk, zbyt krótko wybijając piłkę, dopadł do niej wspomniany Dondera i bardzo ładnym uderzeniem w długi róg pokonał Oskara Rechtziegela. Wyspiarze z Wolina nie zamierzali poddawać się. Już w 36 minucie doprowadzili do wyrównania. Fatalny błąd defensywy i bramkarza z Koszalina wykorzystał Pogorzleczyk, rehabilitując się za poprzedni kiks. Kajetan zdobył swoją siódmą bramkę w bieżącym sezonie, co jak na bocznego pomocnika jest dobrym osiągnięciem. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się już stworzyć klarownej sytuacji i pierwsza odsłona zakończyła się remisem. Druga połowa spotkania była zdecydowanie bardziej emocjonująca. Zawodnicy Gwardii osiągnęli przewagę a jej efektem była bramka po wzorowym rozegraniu rzutu wolnego. Po dośrodkowaniu jednego z gości, piłkę idealnie zgrał Wojciechowski, a z najbliższej odległości uderzeniem głową do siatki wpakował ją Robert Ziętarski. Wydawało się, że to sprawiający lepsze wrażenie goście zdobędą komplet punktów. Ich radość nie trwała jednak długo. Akcję zakończoną dośrodkowaniem Pawła Chamery wykończył z zimną krwią Pogorzelczyk, doprowadzając do wyrównania. Kilka minut później świetnymi umiejętnościami indywidualnymi popisał się rezerwowy w barwach Vinety-Kamil Zieliński, dograł piłkę w pole karne do Adriana Nagórskiego, ten wystawił ją młodszemu bratu - Adamowi. Aktualnie najlepszy strzelec III Ligi Bałtyckiej nie zmarnował wyśmienitej sytuacji i dał prowadzenie "Wyspiarzom"! Mimo, że podopieczni Łukasza Drożdżala szukali okazji do wywiezienia choćby punktu z Kamienia Pomorskiego to gospodarze cieszyli się z kolejnego zwycięstwa. Podsumowując dodać należy, że zespół z Koszalina zawiesił naszym piłkarzom poprzeczkę bardzo wysoko. Mimo nie najlepszego spotkania z naszej strony, zawodnicy Vinety pokazali, że są prawdziwym zespołem walcząc do ostatniej minuty. Po raz kolejny podkreślić należy rolę zawodników rezerwowych. Dobre zmiany dali Chamera i Zieliński, mając udział przy dwóch bramkach. Największymi plusami tego spotkania w naszych barwach byli Marek Niewiada oraz Kajetan Pogorzelczyk. Z bardzo dobrej strony pokazali się również Adrian Nagórski i Michał Adamczak. Pozostali zawodnicy również zasługują na duże brawa. Już za tydzień mecz sezonu III ligi. Lider - GKS Przodkowo spotka się vice-liderem z Wolina. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy. Doping jaki zorganizowany był podczas meczu z Gwardią bardzo pomógł naszej drużynie! Duże brawa należą się również fanom z Koszalina, którzy mimo, że nie zostali wpuszczeni na stadion głośno dopingowali swój zespół! Brawo. Z dobrych informacji przekazujemy, że żaden z naszych zawodników w Przodkowie nie musi pauzować za kartki a do składu wraca Bartosz Ława. Zapowiadają się wielkie emocje. Mecz już w najbliższą sobotę o godz. 13:00 w Przodkowie.

LKS VINETA WOLIN - KS GWARDIA KOSZALIN 3-2(1-1)