MŁODZIEŻ: OSTATNIE SPARINGI. LIGA JUŻ W NIEDZIELĘ!

MŁODZIEŻ:  OSTATNIE SPARINGI. LIGA JUŻ W NIEDZIELĘ!

Swoje ostatnie mecze sparingowe przed ligą rozegrały roczniki młodzika Vinety Wolin. Rocznik 2004 rozegrał swój mecz w Kamieniu z tamtejszym Gryfem a drużyna 2003 i młodsi rozegrała swój mecz w Stargardzie z Błkęitnymi.

Mecz w Kamieniu zaczął się dla młodych Vikingów imponująco, słupek w 5 minucie po strzale Pawła Grzejszczaka a następnie bramka Marcela Węcławka. Niestety po pierwszym kwadransie dobrej gry naszego zespołu oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi. Gryf Kamień w  20 minut zdobywa 3 gole po indywidualnych błędach w defensywie. Jednak końcówka spotkania należała do młodych Wolinian. Z trzech doskonałych okazji bramkowych wykorzystujemy tylko jedną. Strzelamy bramkę z rzutu rożnego po pięknym uderzeniu głową Olafa Roszak ( r. 2005 ). Mecz kończy się wynikiem 3-2 dla Gryfa. W wypowiedzi po meczu Trener Dawid Jeż przyznał ze gra w obronie nie wyglądała dobrze w dzisiejszym spotkaniu lecz rozgrywanie akcji ofensywnych oraz tworzenie sytuacji bramkowych napawa dużym optymizmem i motywuje do dalszej pracy.

VINETA WOLIN - GRYF KAMIEŃ POMORSKI 2-3

Skład: Ignacy Arczyński, Igor Arczyński, Hubert Mistygacz, Kamil Jakubiak, Paweł Grzejszczak, Marcel Węcławek, Szymon Kruczek, Jakub Mistygacz, Patryk Jakubowski.

Grali również: Radosław Szymański, Igor Grabian, Olaf Roszak, Jan Bukała,

W Wielki Czwartek młodzicy Vinety Wolin (2003/2004) udali się na ul. Ceglaną w Stargardzie. Przeciwnikiem byli Błękitni Stargard, którzy ukończyli rundę w swojej kategorii wiekowej na 6 miejscu w lidze centralnej młodzika. Mecz zakończył się dla nas porażką 3-4 choć przed rozpoczęciem 3 tercji prowadziliśmy 3-2. Mecz rozgrywany był systemem 3x20 min. Młodzi Vikingowie źle weszli w spotkanie i na samym początku stracili dwie bramki . Pierwsza to prezent naszego bocznego obrońcy, który zagrał piłkę otwierającą napastnikowi przeciwnika a druga wpadła po zamieszaniu w polu karnym , gdzie przytomniej zachował się napastnik gospodarzy i umieścił piłkę w siatce. Ta bramka podziałała na drużynę podopiecznych Dawid Jeża mobilizująco. Zespół zaczął grać odważnie , widać było dużą pewność siebie przez co stworzyliśmy sobie 5 sytuacji 100% z czego 3 wykorzystujemy. Dwie kończą się strzałami w słupek lub poprzeczkę a trzy strzały lądują w siatce. Pierwszą bramkę strzela Damian Hołod po ładnej akcji indywidualnej, druga bramka, była autorstwa Pawła Grzejszczaka który kończy składną akcje zespołu a trzecia to celny strzał z rzutu karnego naszego kapitana Adriana Kranza. Niestety końcówka spotkania należała do gospodarzy którzy odrobili straty z nawiązką , strzelając dwie bramki wyszli na prowadzenie 4-3 w samej końcówce spotkania. Było to bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu, wiele zespołowych akcji w których brakło skuteczności, widać było przewagę fizyczną przeciwnika, który w przeciwieństwie do nas zbudowany byl w całości z rocznika 2003.

BŁĘKITNI STARGARD - VINETA WOLIN 4-3

Skład: Ignacy Arczyński, Bartosz Pender, Adrian Kranz, Igor Arczyński, Marcel Węcławek, Szymon Kruczek, Olwier Gałwiaczek, Oskar Wiśniewski, Damian Hołod

Grali również: Paweł Grzejszczak, Kamil Francuzik, Hubert Mistygacz, Patryk Jakubowski.

Już trzeciego kwietnia (niedziela) zespół młodzika Vinety Wolin zagra pierwszy mecz tej rundy w roli gospodarza. Miejsce spotkania to Kamień Pomorski gdyż stadion w Wolinie ulega modernizacji. Wszystkich serdecznie zapraszamy do Kamienia na godz. 13.00.