SENIORZY : HATTRICK NAGÓRSKIEGO ZAŁATWIŁ ŚWIT!

Cenne trzy punkty dopisała sobie do ligowego bilansu nasza drużyna. W meczu z bezpośrednim rywalem piłkarze Vinety stanęli na wysokości zadania i wypunktowali zespół Świtu Skolwin jak wytrawny bokser.  Pierwsze minuty to wzajemne badanie się. Żaden zespół nie chciał się odkryć. Groźniejsi byli jednak przyjezdni. Kilka uderzeń z dystansu i groźnych dośrodkowań po stałych fragmentach, jednak wszystkie bardzo pewnie bronił Oskar Rechtziegel. Nasi piłkarze długo rozgrywali piłkę, nie tworząc sobie jednak żadnych sytuacji strzeleckich. Za pierwszą połową wyróżnić należy trzymającego od dłuższego czasu dobrą formę Marka Niewiadę oraz pracującego na całym boisku Michała Adamczaka. Obiektywnie jednak to podopieczni duetu Maliński - Jabłonowski w pierwszej odsłonie byli lepsi. Druga część meczu zaczęła się wręcz idealnie dla Vikingów z Wolina. Odbiór piłki zaliczył Adamczak, zagrał ją do Jakuba Tarki a ten kapitalnym podaniem obsłużył Adama Nagórskiego. Snajper Vinety precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza Świtu - Kacpra Rosę. Po chwili drugi żółty kartonik za spóźniony wślizg dostał pomocnik gości - Patryk Ortel, Nasi piłkarze natychmiast ruszyli do ataku. Piękny kontratak rozpoczął odbiorem piłki Tarka, następnie szybka wymian podań pomiędzy Konradem Bartoszewiczem i Adrianem Nagórskim, piłka trafia do Bartosza Ławy a ten idealnie dogrywa Kacprowi Wittbrodtowi. Nasz pomocnik wyłożył piłkę do "pustaka" młodszemu Nagórskiemu, który na raty wpakował piłkę do siatki. Kolejne dziesięć minut gry to dominacja naszego zespołu. Blisko szczęścia był po technicznym uderzeniu Ława, w sytuacji sam na sam z bramkarzem minimalnie spalił Adam. Gdy wydawało się, że nasz zespół zdobędzie kolejne bramki do roboty wzięli się zawodnicy ze Skolwina. Kilka ładnych akcji i wreszcie piłkę do siatki uderzył wyróżniający się tego dnia Marcin Krystek. Świtowcy przycisnęli jeszcze przez moment jednak końcówka spotkania należała do Vinety. Bohaterem tego spotkania był bezwzględnie snajper Nagórski. W 88. minucie dostał piłkę na wolne pole. Obrońca Świtu miał dobre cztery metry przewagi. Sprint Adama, który wyprzedził rywala o kilka kroków i bardzo pewne uderzenie.
Piłka odbiła się od wewnętrznej strony słupka i wpadła do siatki. To spotkanie pokazuje jakie możliwości posiada napastnik Vinety. Za tydzień mecz z Pogonią II Szczecin. Nagórski w poprzednim sezonie strzelił im trzy bramki.

Podsumowując spotkanie należy obiektywnie przyznać, że drużyna Świtu postawiła twarde warunki naszym graczom i było to bardzo trudne spotkanie. Z dobrej strony pokazali się Rechtziegel i Niewiada, bardzo ambitnie, solidnie zagrał Dawid Jeż. W środku pola świetnie swoje obowiązki wykonywał Adamczak. Powoli wraca do dobrej dyspozycji Adrian Skorb. Kuba Tarka wreszcie popisał się piękną asystą , liczymy na kolejne! Na swoim poziomie zagrali Wittbrodt, Ława i starszy z braci Nagórskich. Dużo ożywienia w grę ofensywną wnieśli zmiennicy Konrad Bartoszewicz i Oskar Fijałkowski
Cieszy postawa całej drużyny, mimo słabszej pierwszej połowy chłopaki pokazali charakter i w drugiej połowie przeprowadzili kilka ciekawych akcji. Świt w poprzednim sezonie był jedyną drużyną z którą nie potrafiliśmy wygrać żadnego z dwóch meczów. Tym razem to my świętujemy wygraną, derbową - ta cieszy bardzo!

Już za tydzień kolejne "derby województwa". Tym razem do Wolina zawita drugi zespół Pogoni.
Mecz już w sobotę o 13:00.

XV KOLEJKA III LIGI GR II

SLKS VINETA WOLIN - OKS ŚWIT SKOLWIN 3-1 (0-0)

br. Adam Nagórski - 3 (47', 61', 88') - Marcin Krystek - 78'

Vineta Wolin:
Rechtziegel, Skorb, Niewiada, Jeż, Łodyga (46. Bartoszewicz), Adamczak, Ława (90' Kacperek), Adrian Nagórski, Tarka, Wittbrodt (62. Fijałkowski), Adam Nagórski (89.Chamera).

Świt Skolwin: Rosa, Graś (62. Kurczak), Kołodziejski, Odlanicki-Poczobut, Wyganowski, Ortel, O. Szczepanik (82. G. Szczepanik), Krawiec, Walków (64. Jóźwiak), Filipowicz, Krystek.

Żółte kartki: Ława (VW), Adrian Nagórski (VW), Bartoszewicz (VW) , Ortel (ŚWIT), Krystek (ŚWIT), Walków (ŚWIT), Kurczak (ŚWIT) Czerwona kartka: Ortel 57'- za drugą żółtą
sędziowie: Kwiecień D Zbaracki R Janawa M