SPARINGI : ŚWIETNA GRA MŁODZIKÓW!

SPARINGI :  ŚWIETNA GRA MŁODZIKÓW!

Piękna gra i imponujące zwycięstwo !

W niedzielne wczesne popołudnie 21 lutego zespół młodzika młodszego ( 2004 i młodsi ) udał się do Goleniowa na mecz sparingowy z tamtejszą Iną. Nasi rówieśnicy z Goleniowa grają w Lidze Wojewódzkiej Młodzika młodszego i zajmują w niej 11 pozycje w tabeli.

Mecz od samego początku był pod inicjatywą Wolinian,  którzy już w 1 minucie mogli objąć prowadzenie, pięknym rajdem popisał się Paweł Grzejszczak ale strzał minimalnie niestety chybił celu. Następną sytuację już popularny"Pawełek"wykorzystał i młodzi Vikingowie mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia. Do przerwy zobaczyliśmy jeszcze 3 gole, a bramkami podzielili się Patryk Jakubowski, Marcel Węcławek, Szymon Kruczek. Szczególnie gol tego ostatniego zostanie zapamiętany na długo, Szymon po cudownej akcji indywidualnej mijając dwóch rywali oddał strzał z około 16 metrów lewą nogą w samo okienko bramki. W tej części meczu Trener Dawid Jeż zadowolony był z gry naszych skrzydłowych, którzy bardzo często wygrywali pojedynki 1x1 i imponowali dryblingami.

Druga część meczu to już całkowita dominacja Vikingów. Młodzi piłkarze strzelili jeszcze 6 goli. Łupem bramkowym podzielili się Jakub Mistygacz, Szymon Kruczek, Patryk Jakubowski, Paweł Grzejszczak. Z kolei ta część meczu zostanie przez kibiców zapmiętana już z innych powodów. Vineta rozgrywała swoje akcję książkowo, środkowi pomocnicy byli bardzo aktywni i często zmieniali ciężar gry z lewej do prawej strony boiska i odwrotnie przez co Goleniowska Ina pozwoliła nam na wyklarowanie sobie około 10 sytuacji bramkowych.

Kto udał się na mecz nie mógł czuć się zawiedziony, mnóstwo sytuacji, goli, składnych szybkich akcji i bardzo wysokie zwycięstwo młodych "Wyspiarzy"!

Kadra meczowa:

Ignaś Arczyński, Hubert Mistygacz, Kamil Jakubiak, Olaf Roszak, Radosław Szymański, Jan Bukała, Paweł Grzejszczak, Marcel Węcławek, Szymon Kruczek, Patryk Jakubowski, Jakub Mistygacz.

Bramki:

Patryk Jakubowski- 3, Szymon Kruczek- 3, Paweł Grzejszczak- 2, Marcel Węcławek- 1, Jakub Mistygacz - 1

Młodzikom Vinety Wolin zostały jeszcze tej zimy dwa turnieje halowe, w Międzyzdrojach i duży prestiżowy w Czaplinku. A już na początku kwietnia ruszają rozgrywki ligowe.

Źródło: Dawid Jeż (trener)