SENIORZY : KOLEJNY TYDZIEŃ PRZYGOTOWAŃ ZA NAMI.

Do rozpoczęcia rundy rewanżowej III Ligi Bałtyckiej pozostało już tylko 13 dni! Poniżej opisujemy najważniejsze wydarzenia ostatniego tygodnia związane z klubem i pierwszą drużyną.

NAGRODY!

Rok 2015 obfitował w wiele przyjemnych chwil i ważnych wydarzeń sportowych. Z pewnością był najlepszym w całej historii klubu. W styczniu w Plebiscycie Głosu Szczecińskiego, Portalu Ligowiec.net i Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej zdobyliśmy laur "Najlepszej drużyny 2015 roku" naszego województwa. W ubiegły piątek w Wolinie odbyła się gala podsumowująca osiągnięcia osób fizycznych, organizacji, stowarzyszeń itp. w Gminie Wolin. Statuetka Wolińskiego Światowida trafiła w ręce Prezesa Vinety Wolin-Jacka Kowalczyka za "Działalność charytatywną i społeczną". Prezes Kowalczyk nie zapomniał wspomnieć, że na wyróżnienie pracowało wiele osób min. vice-prezesi Ryszard Manke i Lech Ziółkowski. Drugą statuetkę otrzymał Paweł Ozga - oczywiście w kategorii "Trener Roku 2015". Trener podziękował przede wszystkim swoim piłkarzom i działaczom, którzy wspólnymi siłami stworzyli zespół liczący się w województwie. Nominację w kategorii "Sportowiec roku 2015"  otrzymali wyróżniający się piłkarz - Adam Nagórski oraz Vineta Wolin - drużyna seniorów.

WZMOCNIENIA!

Największym wzmocnieniem z kilku, których dokonał klub, jest z pewnością pozostanie najlepszego strzelca III Ligi Bałtyckiej - Adama Nagórskiego. Nasz zawodnik mimo wielu propozycji postanowił zostać i pomóc w walce o czołową lokatę w rozgrywkach ligowych.

Do zespołu dołączył Kamil Zieliński. Młody napastnik (22 lata) ma dość bogate CV. Był królem strzelców Młodej Ekstraklasy, trenował z pierwszym zespołem Pogoni Szczecin, ma na koncie mecze w pierwszoligowej Flocie Świnoujście czy drugoligowych Błękitnych Stargard. Ostatnio Kamil występował w Widzewie Łódź (IV liga) gdzie w 12. meczach zdobył osiem bramek i zaliczył dwie asysty. Liczymy na bramki i dobre występy w Wolinie.

Dużym wzmocnieniem powinni być również dwaj wychowankowie Chemika Police. Środkowy pomocnik Mateusz Sowała (22l.) oraz boczny obrońca Paweł Szewczykowski (22l.) w meczach sparingowych prezentują się solidnie, rywalizując o miejsce w podstawowym składzie "Wyspiarzy".

Do drużyny powrócił z wypożyczenia do Pomorzanina Przybiernów junior - Mariusz Tałajkowski, pomocnik w czwartek rozpoczął treningi z pierwszą drużyną.

Trenerzy Vinety cieszą się bardzo z powrotu do zdrowia czołowego zawodnika poprzedniej rundy, wychowanka klubu -Jakuba Tarki. Nasz obrońca wczoraj rozpoczął przygotowania, wszyscy bardzo liczymy, że Kuba szybko wróci do wysokiej formy z jesieni.

Kadra pierwszej drużyny liczy aktualnie 20 zawodników. Do zespołu od poniedziałku dołączy czterech utalentowanych juniorów- wychowanków klubu, którzy już we wtorek zagrają w meczu sparingowym.

SPARINGI

W ubiegłym tygodniu rozegraliśmy dwa mecze kontrolne. Rywalami były drużyny Świtu Skolwin (III liga) oraz Kotwicy Kołobrzeg (II liga),  W środę 24 lutego na sztucznej murawie w Szczecinie ulegliśmy ekipie ze Skolwina w stosunku 2 :4. Bramki dla Vinety zdobyli Kamil Zieliński oraz testowany Emil Kupiński. Pierwsze dwadzieścia minut należało zdecydowanie do podopiecznych Pawła Ozgi. Kolejne to już dominacja gospodarzy, którzy grali szybciej, płynniej i skuteczniej. Nasi piłkarze zanotowali olbrzymią ilość strat, co przy pressingu zawodników Świtu kończyło się sytuacjami bramkowymi dla rywala. Zastanawiająca jest również słaba postawa bramkarzy i gra w defensywie całego zespołu. Trener Ozga testował ustawienie z dwoma napastnikami. Z pozytywnej strony pokazali się w naszej drużynie Kajetan Pogorzelczyk i Paweł Chamera. Warty odnotowania jest fakt pojawienia się kibiców Vinety i ich głośny doping wraz z zaprzyjaźnionymi fanami Świtu przez całe spotkanie.

ŚWIT SKOLWIN - VINETA WOLIN 4-2 (2-1) br. Kamil Zieliński, Emil Kupiński

Bratkowski (Rechtziegel) - Skorb, Jeż (Niewiada), Adamczak, Szewczykowski - Wittbrodt (Chamera), Sowała, Ława, Pogorzelczyk (Kupiński) - Nagórski, Zieliński

W sobotę 27.02. zagraliśmy z będąca na ostatniej prostej przygotowań do rozgrywek II ligi - Kotwicą Kołobrzeg. Spotkanie rozegrane zostało na naturalnej murawie pięknego stadionu w Kołobrzegu. Początek meczu to zdecydowana dominacja gospodarzy, udokumentowana dwoma bramkami (5 i 9 minuta). Biernie w tych sytuacjach zachowała się linia obrony Vinety. W pierwszej odsłonie meczu lepsza była drużyna z Kołobrzegu. Druga część meczu to zupełnie inna gra Vikingów. Wiele ożywienia wniósł rezerwowy Adrian Nagórski. Nasz zespół w tej części gry miał trzy okazję 100% oraz przynajmniej jeszcze dwie, w których świetnie zachował się bramkarz Kotwicy. Podopieczni Piotra Tworka mieli dwie doskonałe sytuację bramkowe, jedną z nich wykorzystali w 80 minucie ustalając wynik na 3:0. Trener Ozga ponownie testował ustawienie z dwoma napastnikami. Cieszy powrót do zdrowia Adriana Nagórskiego, który był najlepszym zawodnikiem po naszej stronie.
Bramki z tego spotkania można zobaczyć tutaj :

KOTWICA KOŁOBRZEG - VINETA WOLIN 3-0(2-0)

Rechtziegel (Bratkowski) - Łodyga, Niewiada, Wydmuszek, Szewczykowski (Tarka) - Wittbrodt (Chamera), Adamczak, Sowała, Pogorzelczyk (Kupiński) - Zieliński (Adrian Nagórski), Adam Nagórski.

PLANY

W nadchodzącym tygodniu nasz zespół rozegra dwa ostatnie mecze kontrolne okresu przygotowawczego. We wtorek o godzinie 20.00 w Szczecinie przy ul. Pomarańczowej zagramy drugi raz tej zimy z IV ligową drużyną Jezioraka Załom.
W środę natomiast w Szczecinie przy ul. Witkiewicza o godz. 18:30 z V-ligową Stalą Szczecin. Serdecznie zapraszamy naszych kibiców.

12 marca rozpoczynamy rozgrywki ligowe, pierwsze dwa spotkaniu "u siebie" rozegramy prawdopodobnie na sztucznej murawie w Kamieniu Pomorskim. Z powodu inwestycji w postaci bieżni lekkoatletycznej wokół murawy boiska Vinety piłkarze z Wolina dopiero w piątej kolejce wybiegną na swoje boisko. Szczegółowy terminarz podamy w najbliższym czasie.