TURNIEJE HALOWE : DOBRA POSTAWA NASZYCH MŁODYCH PIŁKARZY!

Młodzi Vikingowie nie zwalniają tempa, podopieczni Trenera Dawida Jeża udali się na dwa kolejne turnieje halowe - odpowiednio do Choszczna i Stargardu.

Turniej organizowany przez Gavie Choszczno był silnie obsadzony. Warto dodać że udział brały w nim drużyny z trzech województw ( zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie ), min. takie kluby jak UKS 04 Szamotuły , Piast Karnin czy też FASE Szczecin.

W Choszcznie Wolinianom turniej nie wyszedł lub zabrakło przysłowiowego farta. W grupie rozegraliśmy 3 mecze, z czego dwa zakończyły się naszą porażką z drużynami FASE Szczecin i Piastem Karnin. Jeden mecz zakończył się zwycięstwem nad Energetykiem Gryfino 2:0 po bramkach Oliwiera Gałwiaczka oraz Damiana Hołoda. W fazie finałowej przegrywamy w ćwierćfinale po rzutach karnych z Gavią Choszczno, jak się później okazało finalistami tego turnieju. Następnie mecz o 7 miejsce przegrywamy również po rzutach karnych z pokonanym przez nas wcześniej w fazie grupowej Energetykiem Gryfino - relacjonował trener Dawid Jeż.

Triumfatorami turnieju zostało FASE Szczecin pokonując w finale gospodarzy 4:1.

Na koniec ferii, w niedziele walentynkową młodzi piłkarze z Wolina udali się do Stargardu. Organizatorem turnieju "BŁĘKIT CUP"  była drużyna  AP Błękitni Stargard - rocznik 2003.

W grupie nasi piłkarze spotkali się z Błękitnymi Stargard, Salosem Szczecin oraz Unią Dolice. Po wyrównanym boju w grupie zawodnicy zajmują czwarte miejsce i napotykają w fazie ćwierćfinałowej Gavię Choszczno. Warto dodać ze między drugim miejscem a czwartym miejscem w grupie była różnica jednego punktu.

W ćwierćfinale Vikingowie remisują 0-0 z faworyzowaną ekipą z Choszczna. Spotkanie stało na wysokim poziomie, nie wiele brakowało a mecz rozstrzygnęlibyśmy już w regulaminowym czasie gry,szwankowała skuteczność pod bramką przeciwnika. Tym razem lepiej karne wykonują nasi zawodnicy i wygrywamy 2-0. Karne skutecznie egzekwowali Oliwier Gałwiaczek i Adrian Kranz, nasz bramkarz Ignaś Arczyński szalał na linii bramkowej broniąc dwa uderzenia przeciwników, pozwalając nam awansować do półfinału.

Niestety fatum czwartego miejsca nie opuściło naszej drużyny. W półfinale przegrywamy z triumfatorem turnieju 0-1 tracą bramkę w ostatniej minucie spotkania. Wg. Trenera był to najlepszy mecz rozegrany przez chłopców podczas całej zimy i zawodów rozgrywanych na hali. Młodzi Vikingowie złożeni z rocznika 2003 oraz 2004 nie dali rady dobrze zbudowanym i wysokim chłopcom z Polic z rocznika 2003. Pozostało walczyć o najniższe miejsce na podium. Niestety wypompowani i podłamani psychicznie po półfinale piłkarze Vinety ulegają Salosowi Szczecin 1-2 z którym to w fazie grupowej zremisowaliśmy 0-0. Honorową bramkę dla naszego zespołu strzelił William Gaskill. Po raz kolejny czwarte miejsce dla Vinety Wolin ! Trener Dawid Jeż podsumował turniej tymi słowami :"nie załamujemy się , wyciągamy kolejne wnioski a nasza gra wygląda coraz lepiej. Zdajemy sobie sprawę że wynik w tym wieku nie jest najważniejszy a turnieje halowe to nagroda za ciężka prace na treningach oraz bardzo dobry wynik w lidze, w której przypominam zajmujemy 2 miejsce na półmetku rozgrywek"

Kadra: Ignaś Arczyński, Kamil Francuzik, Igor Arczyński, Kamil Jakubiak, Hubert Mistygacz, Jakub Mistygacz, Adrian Kranz, Oliwier Gałwiaczek, Marcel Węcławek, Oskar Wiśniewski, Paweł Grzejszczak, Bartek Pender, Szymon Kruczek, William Gaskill, Damian Hołod.