III LIGA : CENNE ZWYCIĘSTWO Z POGONIĄ II SZCZECIN. MAMY LIDERA!

Wielkie emocje towarzyszyły wczorajszemu spotkaniu ligowemu z rezerwami Pogoni w Szczecinie. Mecz obarczony był sporym ciężarem gatunkowym, ponieważ zespoły walczyły o swoje, bardzo istotne cele. Vineta, po remisie Drawy Drawsko z GKS Przodkowo, przy własnej wygranej wskoczy na fotel lidera, Pogoń przy zwycięstwie mogła zapewnić sobie bezpieczną lokatę w tabeli i przedłużyć szanse na utrzymanie w III lidze. Mecz lepiej rozpoczęli młodzi "Portowcy", silnym uderzeniem z dystansu popisał się Robert Obst, trafił jednak w miejsce, gdzie dobrze ustawiony był pewnie broniący Mariusz Bratkowski. Po chwili gospodarze kombinacyjnie rozegrali rzut wolny i znów było groźnie, jednak dośrodkowanie minęło wszystkich zawodników. Po piętnastu minutach to nasi zawodnicy doszli do głosu. Po szybko rozegranym rzucie rożnym w idealnej sytuacji w piłkę nie trafił wyróżniający się w naszym zespole Kajetan Pogorzelczyk. Kilka minut później urwał się Adam Nagórski i ładnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Niestety spalony! Następnie w polu karnym głową z bliska uderzał Dawid Jeż - prosto w ręce bramkarza. Do przerwy mieliśmy jeszcze dwa rzuty wolne po których groźnie było w polu karnym gospodarzy. Świetne zawody rozgrywał w naszym zespole Adrian Nagórski, w defensywie pewnie spisywali się wszyscy nasi obrońcy z Markiem Niewiadą na czele. Druga odsłona rozpoczęła się zdecydowanie pod nasze dyktando. Dobrą okazję miał Jeż, sytuacyjnie uderzając piłkę z bliska, jednak znów na posterunku był bramkarz Pogoni Adrian Henger. Szalał duet braci Nagórskich, z każdą akcją było coraz groźniej pod bramką szczecinian. Dobrą akcję rozegrał Kacper Wittbrodt jednak uderzył niecelnie. Wreszcie decydującą akcję przeprowadził starszy z braci Nagórskich. Uwolnił się rywali kapitalnym przyjęciem piłki, wjechał w pole karne i przy uderzeniu został "wycięty". Jedenastka! Do piłki podszedł Adam Nagórski i na raty umieścił piłkę w siatce. Trzeba pochwalić Adama za silną psychikę, ostatnich dwóch karnych nie strzelił przecież. W naszym zespole zapanowała wielka radość. Do końca spotkania pozostało około 25 minut. Nasz zespół w tym okresie grał bardzo mądrze, kilka kontrataków było naprawdę groźnych. W końcówce przycisnęli zawodnicy Pogoni. Kilka dośrodkowań z bocznych sektorów było jednak niecelnych. Gospodarze mieli jeszcze rzut wolny z17 metra, jednak trafili w mur. Do końcowego gwizdka dużo było walki lecz to nasz zespół zakończył mecz zwycięsko. Wielką wolą walki, dojrzałością i olbrzymią pasją wykazali się wszyscy piłkarze Vinety! Dzięki tej wygranej awansowaliśmy na pozycję lidera. Za tydzień w sobotę ostatnia ligowa kolejka. Tym razem rywalem będzie drużyna z Kościerzyny. Kaszubia zajmuję aktualnie 10. lokatę w tabeli. Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców do wsparcia naszej ekipy. Sobota - godz. 16:00 - stadion miejski w Wolinie. ZAPRASZAMY!