SENIORZY : PORAŻKA NA WŁASNE ŻYCZENIE!

Niestety piłkarzom Vinety nie udał się rewanż za porażkę w pierwszej rundzie w Jarocinie. Nasi zawodnicy mimo sporej przewagi musieli uznać wyższość zaledwie solidnych graczy Jaroty. Mecz rozstrzygnął się już w drugiej minucie. Składną akcję gości wykończył z najbliższej odległości Filip Szewczyk. Vikingowie mieli prawie 90. minut żeby odrobić straty. Szczególnie w pierwszej połowie meczu podopieczni Pawła Ozgi dominowali na boisku. Już w piątej minucie dobrą okazję do wyrównania miał Oskar Fijałkowski, jednak jego strzał spadł metr nad poprzeczką. Kilka minut później kolejne uderzenie Fijałkowskiego w ostatniej chwili zablokowali obrońcy gości. Piłkarze Jaroty odgryźli się jednym, za to bardzo groźnym uderzeniem z dystansu. Świetną interwencją popisał się debiutujący w barwach Vinety Piotr Rusek. Najbliżej szczęścia w tej części gry był Adrian Nagórski, który po wygraniu pojedynku z obrońcą z Jarocina uderzył lewą nogą minimalnie niecelnie. Do przerwy jeszcze kilka razy próbowaliśmy zaskoczyć Sebastiana Kmiecika, jednak brakowało w tym wszystkim precyzji. Druga odsłona to jeszcze większa przewaga naszego zespołu w posiadaniu piłki. Konkretniejsze okazję mieli jednak podopieczni Janusza Niedźwiedzia. Szczególnie dobrą zmarnowali pod sam koniec meczu, gdy w sytuacji sam na sam z Ruskiem znalazł się jeden z gości. Kapitalnie jednak zachował się w naszej bramce Rusek.
Piłkarze z Wolina kilka razy próbowali z dystansu, mnóstwo razy dośrodkowali piłkę w pole karne jednak żadnej groźnej okazji nie stworzyli. Mimo ambitnej postawy do końca spotkania nie zdołaliśmy zdobyć choćby wyrównującej bramki.
Druga porażka w rundzie rewanżowej stała się faktem. Niestety ma to odbicie w ligowej tabeli. Aktualnie nasz zespół zajmuję piętnaste miejsce, tuż nad strefą spadkową. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że drużyny z naszego regionu zagrożone są spadkiem z drugiej ligi to sytuacja robi się nieciekawa. Do końca rozgrywek jeszcze szesnaście kolejek. Już za tydzień kolejna okazja do zdobycia ligowych oczek. W sobotę jedziemy do lidera z Koszalina, mecz na stadionie Gwardii o godzinie 14:00. Zapraszamy.

Vineta Wolin – Jarota Jarocin 0:1 (0:1)
2′ – Filip Szewczyk (0:1)
Vineta: Piotr Rusek - Dawid Łodyga, Marek Niewiada, Kacper Plebańczyk - Jakub Hilicki, Mariusz Bedliński (70' Bartłomiej Wach), Oskar Fijałkowski, Tongjun Lee (46'Tomasz Wydmuszek), Adrian Nagórski, Mateusz Kosacki.
Jarota:Sebastian Kmiecik – Damian Błaszczyk, Dawid Piróg, Piotr Garbarek, Piotr Skokowski – Krzysztof Matuszak, Michał Grobelny, Jacek Pacyński, Filip Szewczyk – Damian Pawlak (90′ – Łukasz Rylukowski), Hubert Antkowiak.