III LIGA : PELPLIN ZDOBYTY! KOLEJNE ZWYCIĘSTWO VINETY!!!

Kolejne trzy punkty w III Lidze Bałtyckiej wywalczyli piłkarze Vinety Wolin. Tym razem podopieczni Pawła Ozgi pokonali Wierzycę Pelplin. Mimo tego, że zawodnicy musieli pokonać w dniu meczu ponad 500 km pokazali, że są w w dobrej formie i pewnie pokonali przeciwnika. Spotkanie zaczęło się od spokojnej i przemyślanej gry Vikingów, Kilka bardzo dobrych, prostopadłych podań Bartosza Ławy do naszych skrzydłowych i byliśmy blisko uzyskania prowadzenia. Po jednej z tego typu akcji Adrian Skorb dograł piłkę wzdłuż linii bramkowej do Adama Nagórskiego, ten wpakował ją do bramki, sędzia asystent dopatrzył się jednak spalonego. Piłkarze Wierzycy w tym okresie mieli jedną doskonałą sytuację bramkową ale w bramce Vinety świetnie spisywał się Mariusz Bratkowski. Jedyną bramkę w pierwszej odsłonie meczu zdobyli jednak Wolinianie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się Michał Adamczak i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Druga część meczu zaczęła się podobnie jak pierwsza. Długie utrzymywanie się przy piłce, spokojna i mądra gra od tyłu oraz prostopadłe podania Ławy. Po jednym z nich do piłki doszedł Wojciech Gałecki i uderzył w długi róg, piłka odbiła się po drodze od jednego ze stoperów Wierzycy i wpadła do bramki. Dwubramkowe prowadzenie uspokoiło naszych zawodników na tyle, że mimo iż tworzyli kolejne doskonałe okazję bramkowe marnowali je okrutnie! Tymczasem po kilku własnych błędach pozwoliliśmy piłkarzom z Pelplina na zdobycie bramki kontaktowej i zrobiło się gorąco. Dobrze, że Bratkowski tego dnia był bardzo silnym punktem zespołu bo utrata punktów po meczu w którym powinniśmy wygrać różnicą kilku bramek byłaby bolesna! Na pochwałę za grę w tym spotkaniu zdecydowanie zasłużył Michał Adamczak, który wielokrotnie przerywał akcję gospodarzy, dobrze rozgrywał piłkę i zdobył pierwszą bramkę. Również postawa w bramce Mariusza Bratkowskiego godna jest wyróżnienia. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół zapewnił sobie praktycznie utrzymanie w lidze (mimo skazywania przez wielu na degradację po jednym sezonie). Do zakończenia sezonu pozostało pięć kolejek. W najbliższą sobotę zagramy pierwszy raz (!) w tej rundzie na własnym stadionie. Modernizacja obiektu dobiega końca i drugi zespół Arki Gdynia zawita już do Wolina a nie jak dotychczas bywało do Kamienia Pomorskiego. Wszystkich kibiców zapraszamy na to starcie! A już dziś o godzinie 18:45 Vikingowie w ramach treningu rozegrają grę kontrolną z juniorami starszymi Wisły Płock, którzy znajdują się na obozie w pobliskiej Wisełce. Będzie to doskonała okazja do obejrzenia w jakiej formie są zawodnicy, którzy ostatnio mniej grali a także naszym juniorom. Zapraszamy!