III LIGA : VINETA DEKLASUJĘ KS CHWASZCZYNO! PIĘKNA GRA WYSPIARZY!

III LIGA : VINETA DEKLASUJĘ KS CHWASZCZYNO!  PIĘKNA GRA WYSPIARZY!

Po pewnym zwycięstwie w Kościerzynie, gdzie nasi zawodnicy pokonali miejscową Kaszubię 3-1 (Adam Nagórski-2, Michał Adamczak-1) udaliśmy się w daleką podróż do Województwa Pomorskiego. Naszym przeciwnikiem był Klub Sportowy Chwaszczyno, sąsiadujący w tabeli z Vinetą i mający tylko dwa punkty straty. Wyspiarze z Wolina nocowali jak zwykle w stałej wyjazdowej bazie w Gdyni (pensjonat Checz - polecamy!).

Pierwsze minuty należały zdecydowanie do naszych zawodników. Już w dwunastej minucie wynik otworzył Michał Adamczak finalizując zespołową akcję drużyny. Po chwili nasz zespół rozegrał kolejną kapitalną akcję zakończoną doskonałym podaniem Kacpra Wittbrodta do Kajetana Pogorzelczyka, który z najbliższej odległości zdobył drugą bramkę dla Vinety. W 18 minucie prowadziliśmy już trzema bramkami. Tym razem na listę strzelców wpisał się Wittbrodt. Przy wszystkich bramkach wielką rolę odegrał ofensywny tercet Ława- bracia Nagórscy. Gospodarze również mieli swoje okazję głównie dzięki Mateuszowi Łuczakowi, który w 23 minucie zdobył bramkę kontaktową. Zawodnicy z Chwaszczyna mieli jeszcze jedną dogodną sytuację strzelecką, jednak trafili w słupek. Nasi piłkarze odpowiedzieli silnym uderzeniem z dystansu Ławy, uderzeniem w słupek Adamczaka i kilkoma akcjami Wittbrodta po których goście ratowali się wybiciem piłki poza boisko. Druga połowa meczu to ofensywny koncert gry Vikingów z Wolina! Przewaga naszego zespołu była ogromna. Zawodnikom Vinety wychodziło praktycznie wszystko. Błyszczał jak zwykle Adam Nagórski, który zdobył dwie bramki , przy kolejnych dwóch asystując. Swoje gole dołożyli Dawid Jeż i Wittbrodt. Adam uderzył jeszcze w słupek , bliscy powodzenia byli też Adrian Nagórski i Kajetan Pogorzelczyk. Gospodarze odpowiedzieli kilkoma akcjami po których zdobyli dwie bramki. Całe spotkanie przebiegało pod dyktando Vinety, dominacja naszej drużyny nie podlegała dyskusji! Wszyscy zawodnicy z Wolina zasługują na słowa pochwały. Mecz ten był doskonałym podsumowaniem świetnej jesieni w wykonaniu Vinety Wolin. Gratulacje.

KS Chwaszczyno - Vineta Wolin 3-7(1-3)

Br. Łuczak, Byczkowski-2
(Chwaszczyno) - Adam Nagórski, Wittbrodt -po 2, Pogorzelczyk, Adamczak, Jeż (Vineta)

Skład :
Rechtziegel - Skorb ( Chamera), Jeż, Niewiada, Łodyga- Wittbrodt
( Kacperek), Adamczak( Gałecki), Ława ( Wydmuszek), Pogorzelczyk- Adam Nagórski, Adrian Nagórski.

Nasza drużyna z pewnością zasługuję na miano "rewelacji rundy jesiennej". Druga lokata w  tabeli III Ligi Bałtyckiej jest sporym osiągnięciem beniaminka z Wolina. Również zdobycz punktowa (34), świetna passa dziesięciu meczów bez porażki oraz sześciu kolejnych zwycięstw w ostatnich spotkaniach zasługują na szacunek. Nasi zawodnicy z meczu na mecz prezentowali się lepiej, w pokonanym polu zostawili lidera - GKS Przodkowo, Bałtyk Gdynia (3 miejsce), KS Chwaszczyno (5), Lechię II Gdańsk (6) oraz Pogoń II Szczecin (7) . Jak do tego dołożyć, że Adam Nagórski jest liderem strzelców (14 bramek) i w nagrodę będzie testowany przez Pogoń Szczecin ​to rzeczywiście jest co świętować. Przed nami jeszcze jedno wyzwanie w bieżącym roku - mecz pucharowy z lokalnym rywalem Gryfem Kamień Pomorski, które odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 12:30 na stadionie miejskim w Kamieniu Pomorskim. Serdecznie zapraszamy kibiców Vinety i zachęcamy do głośnego dopingu dla naszych piłkarzy!