Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

16.05.2016

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w spotkaniu 27. kolejki III ligi przegrali na własnym boisku z rezerwami Lecha Poznań 1:3 (0:2).

Kujawianka Izbica Kujawska – Lech II Poznań 1:3 (0:2).
Bramki:
Tabaka (69) – Zulciak 2 (11, karny, 73), Rymar (37).

Kujawianka: Imiołek – B. Mielczarek, Kwiatkowski, Mazurkiewicz, Łepski – Tabaka (90. Ignasiak, Kierzek, Raczkowski (61. Jędrzejewski), Kuropatwiński – Biernacki ż, Kacprzak (83. Gląba).

Lech II: Makuchowski - Nawrocki, Wojdak, Dejewski - Janasik, Rymar (65. Guedes), Wasielewski ż (71. Orłowski), Mielcarek (71. Roszczyk), Zulciak (76. Pawlicki), Szubertowski - Kurminowski.

Już w 5 minucie spotkania blisko zdobycia bramki był Kuropatwiński, ale bramkarz Lecha był na posterunku. Sześć minut później Imiołek w polu karnym sfaulował Mielcarka i sędzia główny zawodów wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie na gola zamienił Zulciak. W 21 minucie dogodnej sytuacji do wyrównania nie wykorzystał Biernacki. Kilka chwil później w słupek bramki Kujawianki uderzył Mielcarek. Osiem minut przed końcem pierwszej połowy ten sam zawodnik idealnie zagrał Rymara, który z kilku metrów pokonał golkipera gospodarzy.

Dziesięć minut po wznowieniu gry gospodarze mogli wyrównać, ale Kuropatwiński trafił w poprzeczkę bramki przyjezdnych. W 69 minucie po wyrzucie z autu Kwiatkowskiego i w zamieszaniu podbramkowym Tabaka zdobył kontaktową bramkę. Niestety cztery minuty później gospodarze nie ustrzegli się błędu i Zulciak w sytuacji sam na sam z Imiołkiem skierował futbolówkę do pustej bramki. Do końca spotkania grający ambitnie zespół Kujawianki próbował odmienić losy meczu, ale ostatecznie to rezerwy Lecha wywieźli z Izbicy trzy punkty.