III LIGA : TRZY PUNKTY NA INAUGURACJĘ!

Udanie rozpoczęli rozgrywki ligowe w sezonie 2016/2017 piłkarze pierwszej drużyny Vinety Wolin. Nasi seniorzy pewnie pokonali KS Chwaszczyno 4-2 (2-1). Mecz od pierwszych minut był bardzo atrakcyjny dla kibiców. Już w 6. minucie wynik uderzeniem z rzutu karnego otworzył najlepszy strzelec zespołu Adam Nagórski. Po chwili po składnej akcji całej drużyny Adrian Nagórski wypatrzył na dogodnej pozycji Kacpra Wittbrodta, który uderzeniem w długi róg podwyższył rezultat. Wraz ze zmianą pogody zmieniła się sytuacja na boisku. Od 25. minuty to goście uzyskali przewagę i zdobyli kontaktową bramkę, uderzeniem głową popisał się Krzysztof Wicki. Chwile później doskonałą okazję zmarnował Łukasz Kowalski. Nasi zawodnicy w tej części gry stworzyli jeszcze jedną dogodną okazję. Druga połowa znowu rozpoczęła się od ataków Wolinian. Bliski powodzenia był młodszy z braci Nagórskich, ładnie z dystansu uderzał Michał Adamczak lecz pewnie bronił bramkarz gości Patryk Kamoła. Do błędu zmusił Go dopiero Bartosz Ława po precyzyjnie wykonanym rzucie wolnym. Dwubramkowa przewaga uspokoiła sytuację na boisku. Nasi piłkarze mimo przewagi, znów dali się zaskoczyć. Szybką kontrę wykończył celnym uderzeniem Damian Kugiel. Goście znów złapali wiatr w żagle i kilka razy groźnie zaatakowali po stałych fragmentach gry. W końcówce spotkania nasi zawodnicy trzy razy wychodzili z przewagą w kontrataku i za każdym razem brakowało precyzji. W doliczonym czasie strzał debiutującego w Vinecie Jakuba Hilickiego zablokował ręką Radosław Robakowski i sędzia słusznie podyktował jedenastkę. Pewnym egzekutorem okazał się Bartosz Ława. Goście kończyli mecz w 9 ponieważ za drugie żółte kartki usunięci z boiska zostali Błażej Niciński oraz wspomniany Robakowski. Mecz dostarczył zgromadzonym kibicom wielu wrażeń, był ciekawym i rozgrywanym w szybkim tempie widowiskiem. Nasz zespół pokazał, że w ofensywie jesteśmy bardzo silni, do poprawy zdecydowanie działania po stracie piłki. Goście również zaprezentowali się nieźle i z pewnością będą dla każdego rywala niewygodnym przeciwnikiem.

I KOLEJKA III LIGI GR. II

SLKS VINETA WOLIN - KS CHWASZCZYNO 4-2(2-1)

br. Bartosz Ława -2, Adam Nagórski -2, Kacper Wittbrodt - Krzysztof Wicki , Damian Kugiel

SLKS Vineta : Rechtziegel - Skorb, Niewiada, Jeż, Łodyga - Wittbrodt (Hilicki), Adamczak, Ława, Gałecki (Fijałkowski/Bartoszewicz) - Adam Nagórski (Krzywicki), Adrian Nagórski

KS Chwaszczyno:Kamola – Kowalski, Portasiński, Robakowski,Roeske (58' Rasmus),Byczkowski (70' Duda), Hebel (72' Kaliś), Niciński, Wicki (61' Gieraszek), Solczak, Kugiel.

Ciekawostki i liczby meczu :

1 - pierwszą bramkę dla naszego zespołu tradycyjnie zdobył Adam Nagórski
 2 - dwóch młodzieżowców wystąpiło od pierwszego gwizdka : O. Rechtziegel i A. Skorb
 4 - tylu debiutantów zobaczyliśmy po przerwie w naszym zespole (A.Krzywicki, K.Bartoszewicz, O.Fijałkowski, J.Hilicki)
 6 - tyle minut potrzebował nasz zespół do zdobycia bramki otwierającej sezon
10 - tyle kolejnych zwycięstw odniósł nasz zespół w meczach ligowych...oby passa trwała jak najdłużej:)
11 - w naszym podstawowym składzie wybiegli tylko i wyłącznie zawodnicy, którzy grali w Vinecie w poprzednim sezonie.
25 - tyle wynosi nasz aktualny rekord kolejnych meczów bez porażki w lidze

Jutro kilka słów o debiutantach w naszym zespole. Dziś zespół składający się z zawodników, którzy grali mniej lub wcale w meczu z Chwaszczynem w ramach jednostki treningowej zagra w Szczecinie (g.19:00) z drużyną SALOS-u Szczecin (CLJ) mecz sparingowy.