III LIGA : VINETA REGULARNIE PUNKTUJE! BAŁTYK KOSZALIN POKONANY!

III LIGA :  VINETA REGULARNIE PUNKTUJE! BAŁTYK KOSZALIN POKONANY!

Szóste zwycięstwo w dwunastej serii spotkań trzeciej ligi notuje nasza drużyna! Złotą bramkę w 39 minucie zdobył niezawodny Adam Nagórski, dobijając uderzenie Kajetana Pogorzelczyka, po świetnej akcji i dośrodkowaniu Wojciecha Gałeckiego.

Pierwsze minuty niespodziewanie należały do drużyny Bałtyku Koszalin. Goście grali bardzo agresywnie, szybko i ofensywnie. 20 minut pierwszej połowy przebiegało pod ich dyktando. Na szczęście podopieczni Mariusza Lenartowicza mimo kilku rzutów rożnych i uderzeń z dystansu nie stworzyli sobie groźnych okazji. Raz tylko zakotłowało się pod bramką pewnie broniącego Mariusza Bratkowskiego ale sytuację wyjaśnił Dawid Jeż, który od początku sezonu imponuje wysoką formą. Nasi zabrali się do roboty od 20 minuty i zrobiło się ciekawe widowisko. Rozkręcili się bracia Nagórscy, udanymi dryblingami popisywał się Wojciech Gałecki, z minuty na minutę lepiej funkcjonował środek pola. Pierwszą groźną akcję zmontował Adam Nagórski, zakręcił w polu karnym obrońcami i niestety niedokładnie dograł. Po chwili bliski szczęścia był sam Adam lecz jego strzał głową minimalnie minął poprzeczkę. Kolejną dobrą okazję miał Adrian Nagórski jednak zbyt długo zwlekał z uderzeniem. Dwie bardzo dobre piłki dograł w pole karne Gałecki lecz obrońcy gości ratowali się wybiciem piłki na rzut rożny. Po jednym z nich bardzo blisko zdobycia gola był Kajetan Pogorzelczyk. Wreszcie w 39 min kolejny raz Gałecki zakręcił rywalem po prawej stronie i ostro zagrał do Pogorzelczyka, jego strzał został zblokowany ale w odpowiednim miejscu był nasz snajper – Adam Nagórski i wbił piłkę do siatki! Po chwili znów błysnął Gałecki i piłka po rykoszecie minimalnie przeszła obok słupka.

Na przerwę podopieczni Pawła Ozgi schodzili prowadząc 1-0. W tej części gry dobrze spisywał się Adrian Skorb, czarną robotę jak zawsze doskonale wykonywał Michał Adamczak, Adrian Nagórski był wszędzie i w każdej akcji naszej drużyny ! Druga odsłona spotkania znów w pierwszych minutach należała do gości . Nie była to jednak zdecydowana przewaga lecz fizyczna walka o każdy centymetr boiska. Silni pomocnicy z Koszalina zdominowali środek boiska kilka razy groźnie atakując. Najlepszą sytuację goście stworzyli po błędzie Marka Niewiady, napastnik Bałtyku znalazł się sam na sam z Bratkowskim, uderzenie odbił nogą bramkarz Vinety a zmierzającą do bramki piłkę wybił asekurujący Jeż! Było gorąco! Goście jeszcze raz groźnie uderzali z dystansu oraz główkowali po rzucie rożnym. Nasi zawodnicy odgryzali się kontratakami. Raz urwał się Adam Nagórski i był bliski szczęścia . Drugi raz minimalnie przestrzelił Kacper Wittbrodt, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Naszym zawodnikom udało się dowieźć jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka. Tym samym awansowaliśmy na piąte miejsce w tabeli. Trzeba uczciwie przyznać że zespół Bałtyku mimo ostatniej pozycji w tabeli zawiesił nam wysoko poprzeczkę i był to bardzo trudny mecz! Duże brawa należą się kibicom Vinety, którzy głośnym dopingiem wspierali zespół i gromkimi brawami podziękowali piłkarzom za zwycięstwo!

Na wysokości zadania stanęli również nasi działacze, którzy jak zawsze stworzyli zawodnikom dobre warunki przygotowań do meczu! Brawo Vineta! Brawo Gmina Wolin. Wsparcie, które otrzymuje klub od władz miasta procentuje dobrymi wynikami. Beniaminek z Wolina promuje swoje miasteczko dobrymi wynikami. W tym sezonie pokonaliśmy już kluby ze zdecydowanie większych miast, z dużym doświadczeniem i historią! Mamy na rozkładzie Bałtyk i Arkę Gdynia, Cartusie Kartuzy, Chemik Police czy teraz Koszalinian! Teraz czeka nas wyjazd do Gdańska na mecz z drugą drużyną Lechii Gdański. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 8 listopada. Niestety dzisiejszy mecz był ostatnim w tej rundzie naszego kapitana, wychowanka klubu – Kuby Tarki. Prawdziwy wojownik, Viking z Wolina, wychowanek klubu musi zadbać o swoje zdrowie i odpocząć od piłki. Duże brawa dla ulubieńca kibiców , który zostawiał serce w każdym meczu, za postępy jakie poczynił w tym sezonie! Mamy nadzieję, że Tarka pomoże drużynie w rundzie rewanżowej!

Vineta Wolin – Bałtyk Koszalin 1-0(1-0)