III LIGOWCY NA START ! VINETA KONTRA KS CHWASZCZYNO.

Długo wyczekiwany start rozgrywek III Ligi Bałtyckiej już dziś. O godzinie 17:00 beniaminek z Wolina rozegra swój historyczny, pierwszy mecz na tym poziomie rozgrywek. Rywalem będzie Klub Sportowy Chwaszczyno. Goście w ubiegłym sezonie zajęli dwunaste miejsce, zdobywając trzydzieści dwa punkty. Wystarczyło to do utrzymania w lidze. W przerwie letniej w kadrze zespołu nastąpiło wiele zmian. Odeszło aż dwunastu zawodników. Do klubu transferowano wielu nowych piłkarzy, min. znanego z występów w Arce Gdynia Łukasza Kowalskiego oraz snajpera Kaszubi Kościerzyna Mateusza Łuczaka, który w ubiegłym sezonie zdobył 17 bramek w III lidze. Trenerem zespołu jest Maciej Cieślik.
Co ciekawe w poprzednim sezonie zespół z Chwaszczyna po ośmiu kolejkach był liderem tabeli notując w tym okresie sześć wygranych i dwa remisy. Dopiero w dziewiątej kolejce uległ drugiej drużynie Arki Gdynia. W okresie przygotowawczym drużyna KS Chwaszczyno rozegrała osiem spotkań kontrolnych w których zanotowała bilans : 4-1-3.  Nasz zespół to debiutant na tym poziomie rozgrywek. Trzon zespołu pozostał bez zmian, siłą zespołu nadal są wychowankowie i zawodnicy z regionu. Drużyna została wzmocniona przede wszystkim byłym kapitanem Floty Świnoujście - Markiem Niewiadą oraz trójką zawodników z pobliskiego Kamienia Pomorskiego - Królem, Wittbrodtem oraz Kacperkiem. Do zespołu dołączył również piłkarz Energetyka Gryfino - Paweł Chamera oraz młodzieżowiec z Floty - Michał Nowak. Z zespołu odeszli Grzegorz Bryk - Gwardia Koszalin, Leszek Muskała - Wicher Przelewice oraz prawdopodobnie Piotr Grabarczyk. W najbliższym czasie zespół może zostać wzmocniony jeszcze dwoma zawodnikami. Wszystkich kibiców Vinety Wolin zapraszamy już dziś na stadion miejski. Głośny doping z pewnością pozwoli zawodnikom z Wolina zapomnieć o stresie i pokazać pełnię umiejętności. ZAPRASZAMY !