Zwycięstwo w sparingu z Unią Warszawa

We wtorek 18.08. seniorzy naszego klubu rozegrali spotkanie kontrolne z V-ligową drużyną z Województwa Mazowieckiego- Unią Warszawa. W pierwszej połowie spotkania w podstawowej jedenastce Vinety wybiegli głównie zawodnicy, którzy nie grali w ostatnim meczu ligowym oraz dwaj testowani piłkarze. Pierwsza część rywalizacji przebiegała pod dyktando gości z Warszawy. W kwadrans podopieczni Piotra Mosóra zdobyli dwie bramki przy biernej postawie Wyspiarzy. Później goście mieli jeszcze dwie bardzo dobre okazję strzeleckie. W naszym zespole żaden z zawodników nie pokazał się z dobrej strony. Wynik 0-2 mówi sam za siebie. W drugiej odsłonie meczu na placu gry pojawili się w większości podstawowi zawodnicy Vinety. Od początku tej części meczu piłkarze z Wolina zdominowali przyjezdnych. Na bramkę bardzo dobrze dysponowanego bramkarza Unii sunęły szybkie ataki. Bardzo blisko zdobycia gola był Adam Nagórski po uderzeniu głową, następnie po rzucie rożnym minimalnie pomylił się Marek Niewiada, z dystansu bardzo ładnie przymierzył Wojciech Gałecki- trafiając w słupek. Kilka uderzeń z pola karnego świetnie wybronił goalkeeper Warszawian. Kontaktową bramkę dla Vikingów zdobył uderzeniem z najbliższej odległości Dawid Jeż. Po kilku minutach mieliśmy już remis. Z najbliższej odległości piłkę do bramki skierował młodszy z braci Nagórskich, wykorzystując podanie przebojowo grającego Kacpra Wittbrodta. Zresztą prawa strona naszego zespołu funkcjonowała bardzo dobrze. Współpraca między wspomnianym Wittbrodtem a kapitanem Dawidem Łodygą przebiegała wzorowo. Po kolejnych pięciu minutach i indywidualnej akcji Kamila Kacperka sędzia podyktował rzut karny, na bramkę zamienił go tradycyjnie Adam Nagórski. Po chwili nasz zespół cieszył się z kolejnego gola, jedną z najładniejszych akcji pomiędzy braćmi Nagórskimi i Kacperkiem wykończył z najbliższej odległości Adam, notując klasyczny hattrick. W kolejnych fragmentach gry nasi zawodnicy stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji strzeleckich, jedną z nich wykończył Wojciech Gałecki. Goście odpowiedzieli jedną groźną akcją, po błędzie Jeża zawodnik Unii wyszedł sam na sam z Rechtziegelem, lecz nasz bramkarz potwierdził, że jest w wysokiej formie. Sparing zakończył się wygraną gospodarzy 5-2. Na wyróżnienie w naszym zespole zasługuje gra Gałeckiego oraz Adriana Nagórskiego. Z dobrej strony pokazali się zresztą praktycznie wszyscy zawodnicy, którzy wystąpili w drugiej odsłonie meczu.

LKS VINETA WOLIN - UNIA WARSZAWA 5-2 (0-2)